Sławomir Uchwat z Glinika Zaborowskiego na zawodach jeździeckich w Budapeszcie

W dniach od 12 do 15 lipca br. odbyły się największe zawody jeździeckie na Węgrzech – CSIO*** -W. Do Budapesztu przyjechali zawodnicy z 18 państw na 250 koniach. Polskę reprezentowała ekipa wybrana przez trenera kadry Rudigera Wassibauera, w której oprócz: Andrzeja Lemańskiego, Antoniego Tomaszewskiego, Alicji Grygier, znalazł się także Sławomir Uchwat z JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim.

Zawody rozgrywane były w samym centrum stolicy Węgier, w centrum wyszkolenia jeździeckiego  na pięknym, piaszczystym hipodromie. Wielu utytułowanych jeźdźców walczyło o nagrody w 3 rundach (małej, średniej, dużej) oraz w dodatkowo rozgrywanych zawodach rangi CSIYH dla młodych koni 6-cio i 7-mio letnich.

Najwięcej emocji dostarczył konkurs o Puchar Narodów. Ostatecznie zwyciężyli Niemcy, przed Danią, a trzecie miejsce zdobyli Austriacy, którzy mieli do dyspozycji wspaniałą parę: Thomasa Fruhmana i Sixt Sense. Polska reprezentacja zajęła 7 miejsce. Najlepiej dwa nawroty pokonał Andrzej Lemański (9+0), następnie Sławomir Uchwat (1+13), Antoni Tomaszewski (8+16), Alicja Grygier (rez+21). Pierwszy nawrót PN był również kwalifikacją na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Duńskiej miejscowości Herning pod koniec sierpnia przyszłego roku. Taką kwalifikację udało się zdobyć 9 parom, wśród których jedynym Polakiem był Sławomir Uchwat na młodym, 8-letnim wałachu Negro.

Polacy po raz kolejny zwyciężyli w  Challenge League, co umocniło Polskę na pierwszej pozycji i zapewniło pewny awans do Barcelońskiego finału, gdzie po raz kolejny będą walczyć o Top Ligę!